Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Електронна перевірка: як проводиться і які наслідки?

Переглядів: 884 Коментарів: 0
загрузка...
Електронна перевірка: як проводиться і які наслідки?ГФСУ в листі від 27.08.2018 р.№ 2402/6/99-99-22-03-01-15 повідомила про процедуру електронної перевірки, оформлення її результатів і наслідків проведення такої перевірки.

Зокрема, податківці нагадали, що документальною невиїзною позаплановою електронною перевіркою (далі - електронна перевірка) є перевірка, яка проводиться на підставі заяви, поданої платником податків з незначним ступенем ризику. Визначення цього терміна міститься в п. п. 75.1.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

За результатами електронної перевірки складається довідка у двох примірниках, яка підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, і після її реєстрації вручається особисто платнику податків або його законним представникам для ознайомлення та підписання протягом п'яти робочих днів з дня вручення (п. 86.11 ПКУ).

У разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в довідці, складеній за результатами електронної перевірки, вони зобов'язані підписати таку довідку та мають право подати свої заперечення, які є невід'ємною частиною такої довідки, разом з підписаним примірником довідки.

Заперечення щодо висновків, фактів або відомостей, викладених у довідці, розглядаються контролюючим органом протягом 5 робочих днів з дня їх отримання. Потім платнику податків надсилається відповідь. Така відповідь є невід'ємною частиною довідки про проведення електронної перевірки.

Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що він зазначає у поданих запереченнях.

Якщо платник податків не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період (п. 50.3 ПКУ).

За результатами такої перевірки контролюючим органом у межах дії ст. 58 ПКУ приймається податкове повідомлення-рішення, яке у відповідності зі ст. 56 ПКУ може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Таким чином, результати електронної перевірки узгоджуються у певні терміни, які не перевищують термін подання платником податку уточнюючого розрахунку за результатами такої перевірки.

При цьому оскарження в адміністративному або судовому порядку довідки про проведення електронної перевірки ПКУ не передбачено.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин