Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Яка відповідальність передбачена за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Переглядів: 1724 Коментарів: 0
загрузка...
Яка відповідальність передбачена за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних? Згідно із пунктом 1201.1 Податкового кодексу України (ПК), порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН), встановлених статтею 201 ПК, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:

- 10% від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- 20% від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30% від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40% від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Пунктом 1201.2 ПК визначено, що відсутність із вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів із дати їх складання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50% від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.

Відповідно до пункту 35 підрозділу ІІ розділу ХХ ПК, норми абзацу другого пункту 1201.1 ПК не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, складених у період з 1 лютого 2018 року до 1 липня 2018 року.

Період з 1 лютого 2018 року до 1 липня 2018 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН податкових накладних здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 2001.3 ПК.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.31
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин