Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Декларування акцизного податку-2015: роз'яснення від ГФС

Переглядів: 1595 Коментарів: 0
загрузка...
Декларування акцизного податку-2018: роз'яснення від ГФСГФС надала роз'яснення щодо кампанії декларування податкових зобов'язань з акцизного податку.

Податківці нагадують, що декларація акцизного податку (далі - Декларація) складається та подається платником щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного періоду.

Особливу увагу звертають стосовно платників податків - суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів - такі платники заповнюють лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації та подають їх до контролюючого органу за місцезнаходженням пункту продажу товарів. З метою правильного розподілу сум акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів між місцевими бюджетами розділ Ґ (код операції Ґ2) та додаток 6 до Декларації пов'язані з кодами адміністративних одиниць згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (далі - КОАТУУ).

Застосування нової форми декларації (розрахунків) можливо лише після вступу у силу, тобто її оприлюднення, і тільки з податкового періоду, наступного за податковим періодом, у якому відбулося її оприлюднення.

Так, звітність з акцизного податку за звітний (податковий) період січень 2018 року для платників акцизного податку, крім платників, визначених підпунктами 212.1.11 - 212.1.14 ПК, повинна подаватись за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 24.12.10 р. № 1030.

При цьому, оскільки податкова декларація може бути подана за вибором платника (крім платників податків, що належать до великих та середніх підприємств) як в електронному, так і паперовому вигляді, представники контролюючого органу не мають права обмежувати платників у способах подачі декларації.

Починаючи з 1 березня 2018 року (за звітний період лютий 2018 року), податкові декларації з акцизного податку повинні подаватися всіма платниками акцизного податку лише за формами у редакції наказу Мінфіну від 23.01.15 р. № 14 (далі - нова форма).

Останній день виконання податкового обов'язку у вигляді сплати в повному обсязі акцизного податку за січень 2018 року - 2 березня 2018 року.

ГФС підкреслює, що немає підстав для застосування відповідальності за неподання до 20.02.15 р. податкової декларації акцизного податку за січень 2018 року за новою формою або несвоєчасне подання такої податкової декларації до 20.03.15 р. (граничний строк подання декларації за новою формою).

У відповідності з змінами, внесеними ст. 49 ПК Законом № 71-VIII, обов'язок подавати декларацію акцизного податку у платника виникає за кожний звітний період, у якому виникають об'єкти оподаткування, або в разі наявності показників, які підлягають декларуванню, тобто при відсутності об'єктів (показників) оподаткування в звітному періоді декларація за такий звітний період може не подаватися. Однак ця норма не стосується платників акцизного податку, які мають діючі (в тому числі припинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, що підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства. Такі платники зобов'язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи проводили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин