Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Переплата по ПДВ автоматично погасить суми, що підлягають сплаті до бюджету

Переглядів: 1314 Коментарів: 0
загрузка...
Переплата по ПДВ автоматично погасить суми, що підлягають сплаті до бюджету Переплата з ПДВ автоматично погасить суми, що підлягають сплаті до бюджету

Фахівці ДФС України пояснили, як платники ПДВ можуть використати суми переплати, які наявні станом на 01.07.15 р. за результатами звітного періоду червень 2018 року/ІІ квартал 2018 року.

Якщо в декларації за червень/ІІ квартал задекларована сума ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету.

У такій ситуації платник податку має зазначати у рядку 25.1 декларації в повному обсязі суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету. Таке зобов’язання можна зменшити за рахунок наявної переплати таким чином:

— якщо сума переплат дорівнює сумі податку, що задекларована у рядку 25.1, то остання вважається погашеною за рахунок переплати, яка автоматично списується з інтегрованої картки платника податку контролюючим органом;

— якщо сума переплат є меншою ніж сума податку, задекларована у рядку 25.1, то остання, як і у попередньому випадку, погашається автоматично за рахунок переплати, а різницю платник податку має у загальному порядку перерахувати на свій електронний ПДВ-рахунок;

— якщо сума переплат перевищує суму податку, що підлягає сплаті до бюджету, то сума, задекларована у рядку 25.1, декларації вважається погашеною, а залишок переплати переносять до рядка 20.2 наступного звітного (податкового) періоду (липень 2018 року/ІІІ квартал 2018 року). При цьому така сума може бути врахована виключно у зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету за результатами наступних звітних (податкових) періодів.

Якщо в декларації за червень/ІІ квартал задекларовано суму податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 23.2), або суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 24), чи платник податку декларує відсутність показників, що відображаються у р. ІІІ декларації.

У такому разі суми переплати, наявні станом на 01.07.15 р., включаються платником до рядка 20.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду (липень/ІІІ квартал) та можуть бути використані лише для погашення сум податку, що підлягає сплаті до бюджету.

При цьому контролери рекомендують починаючи з 10.07.15 р. за запитом отримати повідомлення (витяг) про суми переплат, що обліковуються в ІКПП станом на 1 липня 2018 року.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин