Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Молоко за шкідливість: кому, скільки?

Переглядів: 1303 Коментарів: 0
загрузка...
Молоко за шкідливість: кому, скільки?У відповідності з Законом України "Про охорону праці" працівники, зайняті на роботах з важкими і шкідливими умовами праці, безкоштовно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до вимог Порядку безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими умовами праці, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.87 р. № 731/П-13 (далі - Порядок) роботодавцю надано право самостійно вирішувати питання, пов'язані з безоплатною видачею працівникам молока або інших рівноцінних харчових продуктів. Основою для прийняття відповідних рішень є Перелік хімічних речовин, при роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, затвердженого наказом Моз СРСР від 04.11.87 р. № 4430-87 (далі - Перелік).

Згідно з Порядком молоко видається в обсязі 0,5 л за зміну незалежно від її тривалості в дні фактичної зайнятості працівника на роботах, пов'язаних з виробництвом або застосуванням хімічних речовин, передбачених у зазначеному вище Переліку. Також відповідно до вимог Порядку забороняється виплачувати грошову компенсацію замість видачі молока, видавати молоко за одну чи декілька змін наперед, за минулі зміни, видавати молоко додому, замінювати іншими товарами і продуктами (крім рівноцінних - кефіру, кислого молока, мацоні).

Згідно Державним санітарним нормам та правилам "Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу", затвердженого наказом Моз від 08.04.14 р. № 248, під шкідливими умовами праці розуміється стан умов праці, при якому рівень впливу одного або більше факторів виробничого середовища та/або трудового процесу перевищує допустимий.

Віднесення робіт до категорії зі шкідливими і важкими умовами праці та визначення права на пільги і компенсації працівникам за роботу в цих умовах залежить від результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442.

Отже, право на безкоштовну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів, мають працівники при умові, якщо концентрація хімічних речовин на відповідних робочих місцях перевищує гранично допустиму концентрацію, що повинно бути підтверджено результатами атестації їх робочих місць.

Також роботодавцю надається право встановлювати у колективному договорі (угоді, трудовому договорі) працівникові пільги і компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці, не передбачені законодавством, зокрема безкоштовну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів у випадках, коли концентрація хімічних речовин на робочому місці не перевищує гранично допустиму.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин