Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Щодо зведеної податкової накладної

Переглядів: 3161 Коментарів: 0
загрузка...

Державна податкова служба України у листі від 6 квітня 2018 року №10162/7/15-3417-16 надала роз’яснення щодо порядку заповнення зведеної податкової накладної.

                                                     ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
                                                                                       ЛИСТ
                                                          від 06.04.2018 р. №10162/7/15-3417-16

                                                               Щодо зведеної податкової накладної

Державна податкова служба України розглянула лист щодо порядку заповнення податкової накладної та повідомляє.

Відповідно до пункту 201.4 статті 201 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Пунктом 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2018 р. №1379 (далі - Порядок №1379), передбачено, що у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв'язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (1 раз на п'ять днів; 1 раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов'язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супроводжувальних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.

Отже, враховуючи те, що зведена податкова накладна виписується за підсумками визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції та не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, то у разі якщо до моменту виписування продавцем зведеної податкової накладної відбулася зміна податкових зобов'язань продавця у зв'язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги) або повернення покупцем товарів, суми податку на додану вартість в зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів (послуг). При цьому розрахунок коригування до такої податкової накладної не виписується.


Заступник Голови                                                        А. Ігнатов

загрузка...
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин