Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ЛИСТ Щодо оподаткування операцій із безоплатної передачі основних засобів від 24.04.2012 р. № 7234/6/15-1415

Переглядів: 4859 Коментарів: 0
загрузка...

                                                        ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

                                                                                         ЛИСТ

                                                                 від 24.04.2018 р. № 7234/6/15-1415

                                    Щодо оподаткування операцій із безоплатної передачі основних засобів


Державна податкова служба України розглянула лист стосовно оподаткування операцій, пов'язаних із безоплатною передачею основних засобів, і повідомляє.

Статтею 137 Господарського кодексу України встановлено, що правом оперативного управління визнається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом).

Згідно з пп. 136.1.16 п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) для визначення об'єкта оподаткування з податку на прибуток не враховується вартість основних засобів, безоплатно отриманих платником податку з метою здійснення їх експлуатації у таких випадках:

• якщо такі основні засоби отримані за рішенням центральних органів виконавчої влади;

• у разі отримання спеціалізованими експлуатуючими підприємствами об'єктів енергопостачання, газо- і теплозабезпечення, водопостачання, каналізаційних мереж відповідно до рішень місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів рад, прийнятих у межах їх повноважень;

• у разі отримання підприємствами комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури, що перебували на балансі інших підприємств та утримувалися за їх рахунок.

Порядок безоплатної передачі таких основних засобів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання пп. 136.1.16 п. 136.1 ст. 136 Кодексу Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 23.02.2018 р. N 145 "Деякі питання безоплатної передачі основних засобів". Зазначеною постановою передбачено, що безоплатна передача основних засобів платникові податку на прибуток з метою їх експлуатації за рішенням центральних органів виконавчої влади здійснюється у порядку, визначеному Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" (далі - Закон) і Положенням про порядок передачі об'єктів права державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.98 р. N 1482.

Виходячи з вищевикладеного, якщо основні засоби безоплатно передаються з державної власності у комунальну за правилами, встановленими пп. 136.1.16 п. 136.1 ст. 136 Кодексу, то їх вартість не враховується для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток, а порядок їх безоплатної передачі здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Водночас згідно з пп. 146.17.2 п. 146.17 ст. 146 Кодексу до придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів та нематеріальних активів у разі отримання в господарське відання основних засобів, що не підлягають приватизації, за рішеннями центральних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, прийнятих у межах їх повноважень, у разі зарахування на баланс.

Витрати на придбання основних засобів підлягають амортизації відповідно до п. 144.1 ст. 144 Кодексу.

Доходи платника податку у вигляді вартості основних засобів, безоплатно отриманих або виготовлених чи споруджених за рахунок коштів бюджету або кредитів, залучених Кабінетом Міністрів України чи під гарантії Кабінету Міністрів України, з метою здійснення їх експлуатації, які не враховані у складі доходу під час їх зарахування на баланс платника податку відповідно до цього Кодексу, визнаються з метою оподаткування доходами в сумі, що дорівнює сумі амортизації відповідних активів, нарахованих у порядку, передбаченому цим Кодексом, у момент нарахування такої амортизації (п. 137.17 ст. 137 Кодексу).

 

 

Заступник Голови                                                                        А. Ігнатов

nbsp;

загрузка...
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин