Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ЛИСТ Щодо оподаткування доходів нерезидента при виплаті їх філією платника КПП від 19.04.2012 р. № 6932/6/15-1215

Переглядів: 2816 Коментарів: 0
загрузка...

                                                      ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

                                                                                      ЛИСТ

                                                            від 19.04.2018 р. № 6932/6/15-1215

                           Щодо оподаткування доходів нерезидента при виплаті їх філією платника КПП


Державна податкова служба України розглянула лист щодо порядку обліку податку на доходи нерезидентів при виплаті доходу нерезиденту відокремленим підрозділом платника консолідованого податку на прибуток і повідомляє.

Порядок нарахування податку на прибуток в разі наявності відокремлених підрозділів у складі платника податку - юридичної особи визначений пунктом 152.4 статті 152 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Згідно з абзацом другим цього пункту Кодексу платник податку, який має у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місце знаходженням таких відокремлених підрозділів, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами розділу III Кодексу та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Сума податку на прибуток відокремлених підрозділів за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково виходячи із загальної суми податку, нарахованого платником податку, розподіленого пропорційно до питомої ваги суми витрат відокремлених підрозділів такого платника податку в загальній сумі витрат цього платника податку (абзац третій пункту 152.4 статті 152 Кодексу).

Абзацом восьмим пункту 152.4 статті 152 Кодексу визначено, що відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджету територіальної громади за місцезнаходженням відокремлених підрозділів несе платник податку, у складі якого знаходяться такі відокремлені підрозділи.

Разом з тим статтею 160 Кодексу визначений порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України.

Відповідно до пункту 160.1 статті 160 Кодексу будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними статтею 160 Кодексу.

Відповідно до пункту 160.2 статті 160 Кодексу резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), крім доходів, зазначених у пунктах 160.3 - 160.6 цієї статті, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 160.1 цієї статті, за ставкою в розмірі 15 відсотків їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачене положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Враховуючи викладене, при виплаті доходу нерезиденту відокремленим підрозділом платника консолідованого податку на прибуток зобов'язання з утримання податку з доходів нерезидента покладено на платника податку - юридичну особу.

 

Заступник Голови                                                                         А. Ігнатов

br /

загрузка...
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин