Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ЛИСТ Щодо складання звітності з податку на прибуток управлінням залізниці та підприємствами залізничного транспорту від 11.04.2012 р. № 10613/7/15-1217

Переглядів: 2244 Коментарів: 0
загрузка...

                                                          ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

                                                                                           ЛИСТ

                                                                 від 11.04.2018 р. N 10613/7/15-1217

        Щодо складання звітності з податку на прибуток управлінням залізниці та підприємствами залізничного транспорту


Державна податкова служба України розглянула лист щодо складання податкової звітності з податку на прибуток управлінням залізниці, яке отримує прибуток від основної діяльності залізничного транспорту та підприємствами залізничного транспорту та їх структурними підрозділами, які отримують прибуток від неосновної діяльності залізничного транспорту, та повідомляє.

Статтею 133 розділу III "Податок на прибуток" Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), визначено, що платниками податку з числа резидентів є, зокрема:

· управління залізниці, яке отримує прибуток від основної діяльності залізничного транспорту. Перелік робіт та послуг, що належать до основної діяльності залізничного транспорту, визначається Кабінетом Міністрів України. Доходи залізниць, отримані від основної діяльності залізничного транспорту, визначаються в межах надходжень доходу, перерозподіленого між залізницями в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України;

· підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи, які отримують прибуток від неосновної діяльності залізничного транспорту.

Слід зазначити, що Кодексом не передбачене подання спільної (зведеної) декларації з податку на прибуток управління залізниці і підприємств залізничного транспорту та їх структурних підрозділів.

В зв'язку із цим управління залізниці подає податкову декларацію з податку на прибуток по основній діяльності, та підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи подають податкову декларацію з податку на прибуток по неосновній діяльності.

Щодо нарахування амортизаційних відрахувань та витрат на поліпшення основних засобів у розмірі 10 відсотків сукупної балансової вартості основних засобів, то необхідно звернути увагу на наступне.

Підпунктом 14.1.3 статті 14 Кодексу встановлено, що амортизація - це систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизується, протягом строку їх корисного використання (експлуатації).

При цьому Кодексом не передбачено особливостей з питання розподілу суми нарахування амортизаційних відрахувань та суми витрат на поліпшення основних засобів в розрізі підприємств Укрзалізниці та їх відокремлених підрозділів, які не мають статусу юридичної особи, в разі використання такими суб'єктами основних засобів у основній та неосновній діяльності.

Відповідно до підпункту 133.1.2 пункту 133.1 статті 133 Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.2018 р. N 316 (далі - постанова) затверджено перелік робіт і послуг, що належать до основної діяльності залізничного транспорту, та Порядок перерозподілу надходжень доходу від основної діяльності залізничного транспорту.

Так, згідно із цією постановою поточне утримання, профілактичний огляд, діагностування, обслуговування та ремонт, удосконалення основних засобів та інвентарю належать до робіт і послуг, що належать до основної діяльності залізничного транспорту.

Зважаючи на викладене, вважаємо, що для обрахунку об'єкта оподаткування з податку на прибуток по основних засобах, які використовуються у основній та неосновній діяльності, нарахування амортизації та понесення витрат на поліпшення основних засобів у розмірі 10 відсотків сукупної балансової вартості таких основних засобів залізничного транспорту, повинні бути враховані виключно управлінням залізниці, яке подає податкову декларацію з податку на прибуток по основній діяльності.

При цьому підприємствами залізничного транспорту та їх структурними підрозділами, які отримують прибуток від неосновної діяльності залізничного транспорту та подають податкову декларацію з податку на прибуток по неосновній діяльності, при визначенні об'єкта оподаткування з податку на прибуток враховуються суми нарахованої амортизації та витрати на поліпшення основних засобів у розмірі 10 відсотків сукупної балансової вартості основних засобів залізничного транспорту, які використовуються виключно у неосновній діяльності.

 

 

Заступник Голови                                                                                 А. Ігнатов

загрузка...
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин