Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ЛИСТ Щодо нарахування податкових зобов'язань із ПДВ при знищенні товару через пожежу або крадіжку від 11.04.2012 р. N 5378/5/15-3416

Переглядів: 2226 Коментарів: 0
загрузка...

                                                     ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

                                                                                 ЛИСТ 

                                                           від 11.04.2018 р. N 5378/5/15-3416
               Щодо нарахування податкових зобов'язань із ПДВ при знищенні товару через пожежу або крадіжку

Державна податкова служба України розглянула лист Міністерства внутрішніх справ України щодо нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість при знищенні товару через пожежу або крадіжку та повідомляє.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Кодекс) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Згідно із пунктом 189.1 статті 189 Кодексу у разі постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання, постачання товарів/послуг та виробничих основних засобів відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу, використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не у господарській діяльності, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих основних засобів, база оподаткування визначається виходячи з їх балансової вартості на момент переведення (постачання), а для товарів/послуг - не нижче цін придбання.

Враховуючи наведене, якщо платником податку суми ПДВ, сплачені при придбанні товарно-матеріальних цінностей, віднесені до складу податкового кредиту, то оскільки у зв'язку з їх викраденням (знищенням в результаті пожежі) вони не можуть бути використані у господарській діяльності, платник податку повинен нарахувати податкові зобов'язання незалежно від того, чи встановлено винних осіб та чи стягуються з таких осіб втрати.

При цьому відшкодування заподіяних втрат винними особами не призводить до додаткового виникнення податкових зобов'язань з ПДВ.

Нарахування податкових зобов'язань по факту викрадення (знищення в результаті пожежі) товарно-матеріальних цінностей здійснюється у тому звітному податковому періоді, в якому встановлений такий факт викрадення (знищення в результаті пожежі) товарно-матеріальних цінностей.

У випадку коли платник податків не здійснив відповідного нарахування податкових зобов'язань з ПДВ за результатом викрадення (знищення в результаті пожежі) товарно-матеріальних цінностей, а органом ДПС України в ході проведення документальної перевірки буде встановлений факт заниження податкових зобов'язань з ПДВ та донараховані податкові зобов'язання з ПДВ, до даного платника податку будуть застосовані відповідні фінансові санкції. При цьому дані нарахування можуть бути проведені в ході документальної перевірки, з обов'язковим зазначенням в акті перевірки виду порушення та статей нормативно-правових актів, які порушені.

В доповнення до викладеного ДПС України інформує, що відповіді на поставлені запитання містяться у Єдиній базі податкових знань ДПС України за адресою www.sta.gov.ua.

Що стосується застосування статті 199 Кодексу, то ДПС України повідомляє, що дана стаття застосовується при придбанні та/або виготовленні товарів/послуг, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - в неоподатковуваних.
 

 

 

            Заступник Голови                                                                               А. Ігнатов

загрузка...
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин