Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Податкова звітність в розрізі контрагентів – платників ЄП, а також проблемних питань виписки та реєстрації податкових накладних

Переглядів: 3040 Коментарів: 0
загрузка...

                                                          ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

                                                                                         ЛИСТ

                                                                     від 26.03.2018р. N5330/6/15-3515

ДПСУ розглянула звернення асоціації щодо податкової звітності в розрізі контрагентів – платників єдиного податку, а також проблемних питань виписки та реєстрації податкових накладних та повідомляє таке.

1. Щодо податкової звітності в розрізі контрагентів - платників єдиного податку

У зв'язку із прийняттям Закону України від 04.11.2018р. N4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" п.152.3 ст.152 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено новими абзацами, положеннями яких передбачено, що платники податку разом з відповідною податковою декларацією подають органу ДПС перелік доходів та витрат платника податку у розрізі контрагентів - платників єдиного податку, до якого включаються операції, здійснені таким контрагентом.

Форма та порядок складання такого переліку доходів та витрат встановлюються у порядку, визначеному ст.46 Кодексу.

З метою контролю, уникнення ухилення від оподаткування та удосконалення форм податкових декларацій з податку на прибуток розроблено та затверджено наказ МФУ від 21.12.2018р. N1684 "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України", яким внесено зміни до форм податкових декларацій з податку на прибуток шляхом доповнення їх новим додатком, який містить перелік доходів та витрат контрагентів - платників єдиного податку, до яких включаються операції, здійснені такими контрагентами.

Оскільки на теперішній час додаток ОК ще не подавався платниками податку (термін подання податкових декларацій не настав), робити висновок щодо доцільності або недоцільності його наявності неможливо.

Таким чином, виключення норми щодо розкриття даних по доходах та витратах платників єдиного податку є передчасним. Висновок можна буде зробити лише на підставі аналізу інформації, яку містить вказаний додаток, хоча б за декілька звітних (податкових) періодів.

2. З метою спрощення процедур обміну податковими накладними між платниками податків та забезпечення якісного адміністрування ПДВ підтримана можливість, за умови внесення відповідних змін в чинне законодавство, платникам ПДВ - продавцям надсилати покупцям податкові накладні в електронній формі з дотриманням вимог щодо реєстрації електронного підпису після реєстрації їх у Єдиному реєстрі податкових накладних.

3. Можливість отримання відомостей із ЄРПН як покупцями, так і платниками ПДВ - продавцями вже реалізовано у програмному забезпеченні "Ведення Єдиного реєстру податкових накладних".

4. Щодо розробки та впровадження електронного сервісу "Кабінет платника податків".

На даний час погоджується проект наказу "Про затвердження Концепції створення Електронного кабінету платника податків", яким затверджується План заходів з розробки та впровадження в експлуатацію АС "Електронного кабінету платника податків".

5. Щодо роботи програмного забезпечення "M.E.doc".

Для формування податкових документів в електронному вигляді платник податків обирає будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл у форматі, затвердженому наказом ДПАУ від 03.05.2006р. N242, власної розробки або створеним комерційними організаціями.

Також платник податків може користуватись програмним забезпеченням, розробленим ДПСУ, яке можна безоплатно отримати в органі ДПСУ за місцем реєстрації платника податків чи на офіційному WEB-сайті ДПСУ у розділі "Платникам податків про електронну звітність" ® "Програмне забезпечення".

Оскільки платник податків самостійно обирає програмне забезпечення для ведення бухгалтерського обліку "M.E.doc", то у разі виникнення проблем технічного або методологічного характеру йому необхідно звертатись до розробників даного програмного забезпечення.

Одночасно повідомляємо, що всі зауваження по роботі вказаного програмного забезпечення, які були отримані ДПСУ від користувачів зазначеного програмного забезпечення, доведені до розробників для розгляду та врахування в роботі.


                             Заступник Голови                                                             А. Ігнатов

загрузка...
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин