Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Порядок та періодичність виписки розрахунку коригування до зведеної податкової накладної

Переглядів: 6594 Коментарів: 0
загрузка...

                                                                 ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

                                                                                               ЛИСТ

                                                                         від 30.05.2018р. N9181/6/15-3115

Державна податкова служба України розглянула лист Редакції газети "Все про бухгалтерський облік" щодо порядку виписки розрахунку коригування до зведеної податкової накладної та повідомляє.

Відповідно до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та пункту 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2018р. N1379 (далі – Порядок N1379), податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця.

Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Згідно з пунктом 15 Порядку N1379 у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв'язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна, виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (1 раз на п'ять днів; 1 раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов'язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супроводжувальних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.

Отже, враховуючи те, що зведена податкова накладна виписується за підсумками визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції та не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, то у разі, якщо до моменту виписування продавцем зведеної податкової накладної відбулась зміна податкових зобов'язань продавця у зв'язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги) або повернення покупцем товарів, суми податку на додану вартість в зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів (послуг). При цьому розрахунок коригування до такої податкової накладної не виписується.

Стосовно періодичності виписки розрахунку коригування до зведеної податкової накладної слід зазначити наступне.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Пунктом 18 Порядку N1379 передбачено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 Кодексу постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування).

При цьому порядок складання, реєстрації, зберігання розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.

Таким чином, у разі виникнення підстав для здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 Кодексу виписка розрахунків коригування до зведеної податкової накладної, виписаної в попередньому звітному періоді, здійснюється в такому ж зведеному форматі відповідно до періодичності оформлення податкових накладних за фактично поставлену продукцію, визначеної у договорі (1 раз на п'ять днів; 1 раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця за умови, що в одному такому "зведеному" розрахунку коригування не можуть коригуватись показники різних зведених податкових накладних.


                              Заступник Голови                                                             А. Ігнатов

загрузка...
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин